Karting

Jindřich Pešl zajel na FIA Academy Trophy nejlepší český výsledek

Parádní vstup do seriálu FIA Academy Trophy nejlepších mladých motokáristů světa se podařil českému závodníkovi Jidřichovi Pešlovi. Dvanáctiletý jezdec z Valašského Meziříčí, jenž byl pro tento závod vybrán jako zástupce České republiky, v belgickém Genku po víkendových bojích skončil na celkovém šestém místě a zapsal tak vůbec nejlepší český výsledek v historii.

Po Jindrově nedávném přechodu ze třídy MINI60 do vyšší OK Junior se jedná o velmi pěkný výsledek mezi převážně staršímu a zkušenějšími soupeři. Výsledek je o to cennější, že všichni jezdci v Academy Trophy startují na stejné technice.

Na start v Genku se postavilo celkem 54 jezdců z celého světa. Jindrovi Pešlovi se v Belgii na prvním podniku třídílného seriálu FIA Academy Trophy dařilo a s nejlepšími se držel prakticky po celý víkend. V pátečním kvalifikačním tréninku Jindřich zajel 6. nejrychlejší čas, v následných třech bodovacích jízdách zajel na 2., 3. a 4. místě a celkově z toho bylo 4. místo. To znamenalo výbornou výchozí pozici na startu ve finále z druhé řady. Po dramatickém závodě nakonec dojel na osmém místě, po následných penalizacích soupeřů se posunul na parádní šesté místo.

Zajímavostí a velkým příslibem do budoucna je, že Jindřich zajížděl ve finále vynikající časy na kolo a dokonce v některých kolech byl vůbec nejrychlejší z celého startovního pole. „Byl to těžký víkend, už v rozjížďkách to byla tvrdá práce a čtvrté místo pro finále jsem bral jako velmi dobré. Ve finále celkové šesté místo je výborné a je vzpruhou pro další závody, na které se rychle přesouváme na sever do Švédska,“ řekl po skvělém víkendu v Belgii Jindřich Pešl.

Spokojen musel být po belgickém dobrodružství i Jindrův otec, mechanik i manažer v jedné osobě Jaroslav Pešl. „Jsme v OK Junior stále teprve na začátku a učíme se. Takový výsledek určitě bereme a jsme spokojeni. Důležité je, že už v kvalifikačních rozjížďkách jsme drželi krok s úplným čelem a Jindra to pak hlavně dokázal prodat i v hlavním závodě,“ pochvaloval si povedený závodní víkend Jaroslav Pešl.

Další podnik, který Jindřicha Pešla nyní čeká, je závod jiného seriálu, kde startuje v závodním teamu BirelArt, a sice „Champions of the Future“ ve švédském Kristianstadu (19.-22. května). Kromě dvou výše zmíněných seriálů, tedy FIA Academy Trophy a Champions of the Future, jezdí Jindřich Pešl v letošní sezoně ještě podniky mistrovství Evropy, které jsou letos celkem čtyři. K tomu všemu ještě přičtěme mistrovství světa pro kategorii OK Junior, které se pojede na sklonku sezony v polovině září v italském Sarnu.

Jak se Jindrovi povede v dalších závodech mezi nejlepšími motokárovými jezdci světa, můžete průběžně sledovat na oficiálním FB účtu JP Motorsport teamu (JPmotorsport99) nebo i na osobním instagramu Jindřicha Pešla (instagram.com/jindrapeslofficial).

 

Nejlepší víkend kariéry Jindřicha Pešla ozdobila česká hymna

Životní výsledek zajel v polovině dubna v Itálii mladý motokárový závodník Jindřich Pešl. Jedenáctiletý talent z Valašského Meziříčí na okruhu v Lonatu v prvním podniku nejprestižnějšího kartingového seriálu WSK Euro Series vybojoval po skvělém výkonu první místo, když porazil všechny soupeře ve své kategorii Mini 60.
Několikadenního zápolení se účastnilo několik stovek elitních motokáristů z celého světa v různých kategoriích. Jindřich Pešl měl ve své třídě Mini 60 přes 80 soupeřů a po čtyřdenních bojích nakonec stanul ve velkém finále na stupni nejvyšším a vyslechl si tak tu nejhezčí píseň – českou národní hymnu.

Jindřich Pešl, jenž do Itálie mezi nejlepší borce jezdí závodit již třetím rokem, zažil v Lonatu životní víkend. Navázal tak na předchozí skvělé druhé místo v jiné italské sérii nazvané WSK Super Master Serie. V Lonatu měl v rámci WSK Euro Series fantastické již tréninky a následnou kvalifikaci, kde si vyjel první místo na startovním roštu - tedy byl ze všech 82 účastníků absolutně nejrychlejší. Poprvé v životě si tak v prestižním seriálu WSK vyjel tzv. pole position, která se bere v motokárových závodech velmi prestižně. K velké radosti celého týmu Baby Race-Driver Academy Jindřich tuto pozici potvrdil i v dalších bojích – tzv. prefinále a nakonec i ve velkém finále. V něm si vyjel svoje vůbec první vítězství v prestižním seriálu WSK. „Byl to skvělý prodloužený víkend. Cítil jsem se dobře od začátku až po finále. Moc bych chtěl poděkovat tátovi, pak také celému týmu baby Race-Driver Academy a samozřejmě všem, kteří mi fandili a přáli,“ pravil po skvělém italském víkendu Jindřich Pešl.

Jeho vítězství je o to cennější, že ho dosáhl ve svém neoblíbeném počasí. Navíc – do vedení se dostal kousek před koncem prvního kola a už před sebe ani na chvíli nikoho nepustil. „První tři dny závodění bylo slunečno a sucho, což mi sedí. V nedělním finále však pršelo celý den a musím přiznat, že se na dešti moc necítím. Naštěstí mi to tentokrát sedlo a mohl jsem dokončit povedené vystoupení v celém prodlouženém víkendu,“ radoval se po zisku velkého zlatého poháru pro vítěze prvního podniku WSK Euro Series ve tříd Mini 60 Jindřich Pešl. Jedenáctiletý kluk z Valašského Meziříčí - Jarcové tak prvně v životě zažil slastný pocit, když si na nejvyšším stupínku mezi světovou elitou poslechl nejhezčí píseň – českou národní hymnu. Třešničkou na dortu pak byl rozhovor po závodě poskytnutý v angličtině, který ocenili všichni fanoušci a přátelé Jindry a celého teamu na Facebooku.

Velký ohlas měl Jindrův úspěch v Lonatu také mezi fanoušky a také na sociálních sítích. Po závodě mu gratulovala na facebooku „JPMotorsport99“ snad stovka známých a přátel, velký nárůst zaznamenal také Jindrův instagram @jindrapesl_566. Radost z Jindrova úspěchu si užívali také jeho nejbližší. „Je to pro Jindru zatím největší úspěch a jsem moc rád, že se mu to takto povedlo. Celý víkend jezdil výborně a držel konstantní výkony bez výkyvů, a díky tomu vybojoval první místo. Ale nesmíme se zastavit, s pokorou jdeme do dalších závodů a makáme naplno. Čekají nás další důležité závody a stále se musíme měřit s těmi nejlepšími. Jedině tak se může Jindra dále zlepšovat,“ řekl Jindrův otec Jaroslav Pešl, sám závodník v rally a Jindrův dvorní mechanik a také osobní kouč.

 

 

 

Jindřich Pešl je motokárovým mistrem Česka i Slovenska

 

Další fantastickou sezonu za sebou má motokárový závodník Jindřich Pešl. Desetiletý talentovaný jezdec z Valašského Meziříčí a zároveň nejmladší člen JP Motorsport teamu si vedl skvěle v obou motokárových šampionátech, do kterých v roce 2019 zasáhl. Stal se mistrem České republiky i mistrem Slovenska v kategorii MINI60. Jindra se neztratil ani mezi nejlepšími motokárovými jezdci na podnicích v Itálii, kde opět nabíral zkušenosti a uspěl i na závěrečném grande finále.

Úspěch Jindřicha Pešla v českém i slovenském šampionátu je o to cennější, že v kategorii MINI60 jezdí kluci od 9 do 13 let. „Jindra je tedy jeden z těch mladších jezdců v této kategorii. I proto si výsledku moc vážíme a máme co slavit,“ říká po sezoně spokojený Jindrův otec Jaroslav Pešl, sám jezdec motokár, rally a šéf JP Motorsport teamu. Jindra se po celou sezonu pohyboval v horních patrech v obou šampionátech a na konci sezony zaslouženě slavil v doma i u našich sousedů. „Stalo se už takovým pravidlem v posledních letech, že Jindra vždy závodil se staršími kluky. Tak tomu bylo i letos a český a slovenský titul je za těchto podmínek super. Celkově jsme samozřejmě s Jindrovou sezonou spokojeni. Byl pracovitý v přípravě, hladový po dobrých výsledcích v závodech. Zase se o velký kus posunul a my už se nyní můžeme těšit na novou sezonu,“ chválí svého syna Jaroslav Pešl.

Kromě závodů českého a slovenského šampionátu Jindra letos opět o něco více nakoukl do bojů světové série WSK (World Series Karting) v Itálii. Kromě zkušeností získaných v průběhu sezony zajel Jindřich výborně i podzimní závody, kde se jako obvykle v Itálii střetli skutečně nejlepší mladí jezdci planety. Jindra zde například vybojoval parádní 13. místo mezi stovkou soupeřů, získal tak  své první čtyři světové body, ale také postup mezi nejlepších 34. I proto může panovat v týmu po sezoně 2019 velká spokojenost. „Jezdili jsme letos do Itálie s Jindrou zase o něco více, než loni. Sbírali jsme tak nejcennější možné zkušenosti. Právě v tomto seriálu totiž jezdí nejlepší mladí jezdci světa a právě souboje s těmi nejlepšími vás posouvají dále. To už se projevilo na povedeném podzimu v Itálii,“ řekl Jaroslav Pešl. Právě v Itálii pro motokárovou sekci JP Motorsport Teamu začne i nová sezona 2020. „Než začnou závody u nás, vždycky jedeme o hodně dříve do Itálie. V lednu už nás čekají společná testování a na to navazující závody,“ dodal Jaroslav Pešl.

 

© JP Motorsport Team
www.jpmotorsport.cz

 

Odkazy na závody kart:

 

https://www.facebook.com/jpmotorsport99

https://www.facebook.com/jindrich.pesl.9

https://www.instagram.com/jindrapeslofficial/

 

Karting Itálie:

http://www.babyrace.it/?fbclid=IwAR3FqSMjyPAB0DFJ4eQKHBu2F95RnHvLpxEG0dZwshfb_XD2p_zpQysM0c0

https://www.facebook.com/TifosIdelTeamGK/

http://www.wskarting.it/

http://www.acisport.it/CIK/?fbclid=IwAR1iKhQJ2i5u_hMtaNexX02J5SLpOaKT3tJnWb_-54z8FvU_AJv4eHigg4I

 

Karting ČR A SK:

http://www.easykart.cz/

http://www.motokary.cz/

http://www.moravsky-pohar.cz/

http://www.kartingsport.cz/

http://www.autoklub.cz/text/92-aktuality.html

http://www.poharcr.cz/

Partneři