Karting

Jindřich Pešl je motokárovým mistrem Česka i Slovenska

 

Další fantastickou sezonu za sebou má motokárový závodník Jindřich Pešl. Desetiletý talentovaný jezdec z Valašského Meziříčí a zároveň nejmladší člen JP Motorsport teamu si vedl skvěle v obou motokárových šampionátech, do kterých v roce 2019 zasáhl. Stal se mistrem České republiky i mistrem Slovenska v kategorii MINI60. Jindra se neztratil ani mezi nejlepšími motokárovými jezdci na podnicích v Itálii, kde opět nabíral zkušenosti a uspěl i na závěrečném grande finále.

Úspěch Jindřicha Pešla v českém i slovenském šampionátu je o to cennější, že v kategorii MINI60 jezdí kluci od 9 do 13 let. „Jindra je tedy jeden z těch mladších jezdců v této kategorii. I proto si výsledku moc vážíme a máme co slavit,“ říká po sezoně spokojený Jindrův otec Jaroslav Pešl, sám jezdec motokár, rally a šéf JP Motorsport teamu. Jindra se po celou sezonu pohyboval v horních patrech v obou šampionátech a na konci sezony zaslouženě slavil v doma i u našich sousedů. „Stalo se už takovým pravidlem v posledních letech, že Jindra vždy závodil se staršími kluky. Tak tomu bylo i letos a český a slovenský titul je za těchto podmínek super. Celkově jsme samozřejmě s Jindrovou sezonou spokojeni. Byl pracovitý v přípravě, hladový po dobrých výsledcích v závodech. Zase se o velký kus posunul a my už se nyní můžeme těšit na novou sezonu,“ chválí svého syna Jaroslav Pešl.

Kromě závodů českého a slovenského šampionátu Jindra letos opět o něco více nakoukl do bojů světové série WSK (World Series Karting) v Itálii. Kromě zkušeností získaných v průběhu sezony zajel Jindřich výborně i podzimní závody, kde se jako obvykle v Itálii střetli skutečně nejlepší mladí jezdci planety. Jindra zde například vybojoval parádní 13. místo mezi stovkou soupeřů, získal tak  své první čtyři světové body, ale také postup mezi nejlepších 34. I proto může panovat v týmu po sezoně 2019 velká spokojenost. „Jezdili jsme letos do Itálie s Jindrou zase o něco více, než loni. Sbírali jsme tak nejcennější možné zkušenosti. Právě v tomto seriálu totiž jezdí nejlepší mladí jezdci světa a právě souboje s těmi nejlepšími vás posouvají dále. To už se projevilo na povedeném podzimu v Itálii,“ řekl Jaroslav Pešl. Právě v Itálii pro motokárovou sekci JP Motorsport Teamu začne i nová sezona 2020. „Než začnou závody u nás, vždycky jedeme o hodně dříve do Itálie. V lednu už nás čekají společná testování a na to navazující závody,“ dodal Jaroslav Pešl.

 

© JP Motorsport Team
www.jpmotorsport.cz

 

Odkazy na závody kart:

 

https://www.facebook.com/jpmotorsport99

https://www.facebook.com/jindrich.pesl.9?fref=ts

 

Karting Itálie:

http://www.babyrace.it/?fbclid=IwAR3FqSMjyPAB0DFJ4eQKHBu2F95RnHvLpxEG0dZwshfb_XD2p_zpQysM0c0

http://www.wskarting.it/

http://www.acisport.it/CIK/?fbclid=IwAR1iKhQJ2i5u_hMtaNexX02J5SLpOaKT3tJnWb_-54z8FvU_AJv4eHigg4I

 

Karting ČR A SK:

http://www.easykart.cz/

http://www.motokary.cz/

http://www.moravsky-pohar.cz/

http://www.kartingsport.cz/

http://www.autoklub.cz/text/92-aktuality.html

http://www.poharcr.cz/

Partneři